Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Noc vědců 2021
Datum 24.09.2021 17:00 - 21:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Ústecký kraj
Popis akceKaždoroční akce Noc vědců je opět tu! Již 24. září proběhne celorepubliková akce Noc vědců a Eurocentrum Ústí nad Labem je její součástí. Přijďte se podívat na náš stánek nebo vyzkoušejte zábavné online aktivity z pohodlí domova. Navíc můžete vyhrát skvělé ceny.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Letošním tématem je ČAS. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, jak čas ovlivňuje vědu. Bohatý program na Vás čeká na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (dále UJEP) – celý program naleznete zde.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. Eurocentrum Ústí nad Labem se tradičně zapojilo do letošního ročníku. A co si pro Vás připravilo?

Letos si můžete vybrat z dvou možností, jak se Noci vědců zúčastnit – zažít vše na vlastní oči v prostorách UJEP nebo si z pohodlí domova otestovat znalosti v online programu.

Online program:

  • Online úniková hra: Tak jde čas s Evropou – Vítejte ve hře! Čeká na Vás dobrodružství, které Vás zavede do historie našeho kontinentu. V rámci únikové hry budete řešit úkoly, hledat dopovědi a snažit se uniknout časem skrze historické zajímavosti o vývoji Evropy. Komu se podaří vše vyřešit, má šanci vyhrát skvělé ceny. Hrát můžete do 12. 10. 2021.
  • Kvíz: Čas vědy a vynálezů – Co všechno víte o evropských vynálezech? Zkuste zajímavý kvíz obsahující otázky tematicky zaměřené na vědu, vynálezy a čas v evropském prostředí. Navíc můžete vyhrát hodnotné ceny. Soutěž trvá do 12. 10. 2021.

Program na stánku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (budova Centrum přírodovědných a technický oborů):

  • Stánek Eurocentra - Přijďte se podívat na stánek Eurocentra Ústí nad Labem na akci Noc vědců 2021 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Máme pro Vás připravené soutěže, hry, zajímavosti a informace. Vše s tematikou Evropy, vědy a času.
  • Časová pásma v Evropě - Kolik hodin je zrovna v Helsinkách nebo v Paříži? Přijďte se podívat k nám na stánek na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně a zkuste zařadit státy Evropy do správných časových pásem.
  • Co všechno víte o evropské vědě? - Víte, které vynálezy pocházejí z Evropy? Zajímá Vás věda v evropském prostředí? Přijďte zjistit zajímavé informace a zahrát si tematické hry.
  • Time to Move! - Kampaň Time to Move se rychle blíží a Eurocentrum jako partner sítě Eurodesk má pro Vás připraveny veškeré informace k možnostem studia a dobrovolnictví v zahraničí. Neváhejte zjistit si více informací, protože zrovna teď je ten správný ČAS vyjet na zkušenou!

Aktuální informace sledujte na facebookové události ZDE. 

Noc vědců 2021

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty