Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Café Evropa - Modernizace českého školství - jaká je budoucnost vzdělávání v digitální éře?
Datum 26.03.2020 17:30 - 19:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Ústecký kraj / ONLINE - facebookové stránky Café Evropa
Popis akce

 

Z preventivních důvodů jsme se rozhodli, že debata proběhne bez účasti veřejnosti. Akci budeme vysílat online, přímý přenos budete moct sledovat tady na Facebooku Café Evropa.

Doufáme, že se debaty i tak účastníte. Řečníků se budete moct ptát přímo během debaty pomocí komentářů pod videem.

 

Hosty dalšího debatního podvečera s názvem "Modernizace českého školství - jaká je budoucnost vzdělávání v digitální éře?" budou:

• Marie Čápová – ředitelka, Základní škola Neštěmická v Ústí nad Labem
• Bohumil Kartous – analytik a komentátor, EDUin

Moderátorem debaty bude Martin Vokálek, EUROPEUM Institute for European Policy

Školství v České republice v poslední době zažívá vlnu modernizace a některé školy mají v zavádění nových technologií do výuky velký náskok před ostatními. Kromě používání tabletů, interaktivních tabulí nebo digitálních učebních materiálů je potřebné přeorientovat především metodiku výuky a zaměřit se na rozvoj digitální gramotnosti a dalších dovedností žáků. Tyto schopnosti a zkušenosti budou stále potřebnější nejen pro dovednosti budoucích pracovníků uplatnit se v technologicky orientovaných oborech, ale budou běžnou součástí života každého občana v digitální době. České ministerstvo školství proto v roce 2014 přijalo Strategii digitálního vzdělávání s plánem aktivit do roku 2020.

Na jaké úrovni je aktuálně české školství v porovnání s ostatními členskými státy EU? V čem jsme napřed a v čem bychom se naopak měli inspirovat? Investuje Česká republika do školství dostatek financí? Jak motivovat učitele, aby zapojovali do výuky nové technologie a aby používali moderní metody vzdělávání? Do jaké míry nám s rozvojem školství pomáhá Evropská unie? Kam směrují evropské peníze a na co se zaměří Česká republika v novém programovém období po roce 2020? Jak pomůže modernizace školství v uplatnění absolventů na pracovním trhu a jak bude vypadat školství budoucnosti?

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty